Wenus z Willendorfu – odkrycie czy przywidzenie?

Ponad 11 lat temu patrząc na figurkę „Wenus z Willendorfu” doznałem objawienia i dokonałem epokowego odkrycia, zmieniającego ustaloną wizję historii. Ci, którzy nie mogą się z tym pogodzić i należącą mi się za to nagrodą Nobla (albo podobną) twierdzą, że to przywidzenie a nie odkrycie.
A o co się rozchodzi?
O figurkę „Wenus z Willendorfu”. Do tej pory panuje pogląd, że przedstawia ona postać-symbol boginii płodności, archetyp matki, w postaci kobiety o znaczącej tuszy z bardzo obfitymi piersiami. Wg mnie nie jest to jednak prawdą i figurka przedstawia postać bóstwa Androgyne, będącą symbolem jedności mężczyzny i kobiety, gdyż zamiast jednej piersi ma ona… męskiego członka.
A dokładnie to jego żołądź.  Niniejszym chylę czoła przed twórcąsprzed ponad 20 tys. lat temu za lotność jego umysłu, pomysłowość i kreatywność. I nie sugeruję tu płci twórcy, mogła to być kobieta.
wenus002

wenus003

Aby swoje przekonanie zmaterializować wraz z swoim kolegą Pawłem Mielewskim (niezwykle utalentowanym artystą i jubilerem) zrobiliśmy rzeźbę, kolejnego wrocławskiego krasnala, ale na wzór „Wenus z Willendorfu” i nazwaliśmy ją „Wenus z Wrocławia”.

prolinka01

Niestety ciemny lud nazwał ją „Prolinką” od miejsca, w którym ją postawiliśmy (jednego ze sklepów komputerowych proline.pl). A że Vox populi vox Dei to nie pozostaje mi nic innego niż nazywać ją Prolinką. 🙁   Tak więc przypatrzcie się zdjęciom oryginalnej „Wenus z Willendorfu” oraz Prolince  i oceńcie – mam rację czy nie? Jeśli mam piszcie gdzie się tylko da o nagrodę dla mnie. Jeśli nie da rady Nobla to inną też się zadowolę 😉

1 comments On Wenus z Willendorfu – odkrycie czy przywidzenie?

  • Krztałty typowe dla „aryjskiej” kobiety. Że też już wtedy mieli niemcy takie fajne babki. Nie było Justina Bibera,który jak wiadomo bardziej przypomina kobietę niż niemka.

Odpowiedz

Site Footer