Miałem już nie pisać niczego o Stonodze, przynajmniej przez pewien czas, ale się niestety nie da. Okazuje się bowiem, że Facebook zablokował wszystkie jego profile oraz osób „go wspierających” (cokolwiek by to miało znaczyć). Podejrzewam, że zostały zablokowane wszystkie profile, na których publikowano fotki akt, ale nie to jest istotą mojego wpisu, a przykład na kolejną przestrogę przed opieraniem swojej działalności, swojego publicznego istnienia lub interesów, na cudzych platformach a nie na WŁASNEJ DOMENIE.
Powiem szczerze, że zupełnie nie rozumiem ludzi, dlaczego nie mają własnych domen. Dziś to koszt dosłownie kilkudziesięciu złotych rocznie a daje to pełną niezależność i swobodę oraz prestiż. Wiem, że wygodniej jest założyć profil na jakimś darmowym serwisie, ale opieranie na nim swojej działalności gospodarczej, zawodowej lub publicznej jest igraniem z ogniem. Jeden kaprys jakiegoś pryszczatego admina lub moderatora i… cały dorobek idzie do piachu.   Przekonało się o tym już wiele osób, dziś przekonuje się Stonoga.  Dlatego zawsze zachęcam – prowadźcie to wszystko na własnej domenie i ją promujcie, a obce platformy niech będą tylko dodatkiem.

This article has 10 comments

 1. pant3k Reply

  Arek,
  Zbigniew Stonoga troche twoja krew:
  „Polski oddział FB popełnił przestępstwo albowiem nie składa obowiązkowych sprawozdań rocznych.
  Piszemy masowe zawiadomienia do prokuratury.
  Jutro tutaj a jak skasują na tweeterze podeśle PDF wystarczy wysłać poczta elektroniczną do Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście.( sprawdzimy tylko czy minęły dwa roki obrotowe)”

  🙂

 2. takitam Reply

  Zasadniczo się zgadzam, ALE…
  Kto się szybciej „złamie”, multimiliardowy serwis, operujący generalnie według prawa hammerykańskiego (1. poprawka), czy jakiś drobny polski operator hostingu, któremu w każdej chwili mogą zrobić wjazd do serwerowni?

  Jak ktoś wypowiada wojnę „systemowi zachodniemu” (Pan Włos napisałby: Mośkom), to się kupuje domeny i hosting chiński, ewentualnie ruski.

 3. ROMAN WŁOS Reply

  TAKITAM,

  To nic nie pomoże – Rosja lub Chiny to także Mośki. To nawet więcej niż Mośki, bo to potężne kraje.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  p.s. Jestem teraz w Bawarii. Stoję na rasthofie w Gruibingen. Przed chwilą byli tutaj pacjenci z Singapuru – Mośki pełną gębą. Gdzie nie spojrzysz tam Mośki. Ja z obawą otwierałem puszkę ze śledziami – bałem się, że tam też będą Mośki.

  • pant3k Reply

   ROMAN WŁOS,
   Ty na pewno znasz odpowiedź.
   Kto jest ze służb – Stonoga, Braun, Kukiz, Korwin czy wszyscy?
   🙂

 4. pant3k Reply

  Arek,
  Stonoga napisał:
  „Nie wierzę…”
  linkując ten filmik:

  Coś tego Stonogę za dużo osób „atakuje”…

 5. ROMAN WŁOS Reply

  PANTEK,

  Jestem teraz w Alpach Bawarskich. Ale zadam Ci pytanie – kto za tym stoi, komu to służy, kto za to płaci???

  Oczywiście, Mośki nigdy nie płacą ze Swoich – zawsze płaci Goj.

  Pozdrowienia,

  ROMAN WŁOS

  p.s. Goje są tak głupie, że sami się proszą aby Ich wydoić. Chwała Mośkom.

Dodaj komentarz