Dlaczego bankowcy, VISA i Mastercard tak usilnie próbują zrobić ludziom wodę z mózgu?

Od czasu gdy niektórzy uświadomili sobie jak mocno VISA, Mastercard i banki doją polskich sprzedawców na kartach (10x bardziej niż np. na Słowacji czy Węgrzech!) i doszło do prób obniżenia prowizji zaczął się lament tych instytucji jak to będzie źle oraz groźby, że zapłacą za to użytkownicy kart.  Guzik prawda!
Tak – 1,6 mld rocznie banki wespół z VISA i Mastercard dymają polskie firmy a Władze Buraczanej… nic nie robią!  Co prawda już 12 lat temu UOKiK wszczął postępowanie w tej sprawie i do dziś NIC NIE ZROBIŁ a dwa lata temu zaczęły się jakieś pozorowane ruchy NBP, jakieś konsultacje (sic!) ze zdziercami itp. bzdury  lecz nic to nie zmieniło. Możecie w komentarzach zgadywać co może powodować taką niemoc Władz, która kosztuje polskie firmy 1,6 mld rocznie!?  No bo na pewno nie korupcja, prawda?
A przecież tą sprawę można załatwić od ręki. Albo ustawą pozwalającą na powstanie konkurencyjnych, polskich organizacji karcianych – obecna ustawa w swej restrykcyjności praktycznie wyklucza możliwość powstania takowej – albo (skoro nie ma rynku) zakazującej pobieranie opłat od akceptantów (sprzedawców).  Tak za transakcje, jak i za terminale i obsługę.
Że wtedy zapłacą posiadacze kart?   BZDURA !!!

Banki i karciarze_kanciarze przecież doskonale wiedzą, że karta w ręku ludzi oznacza, że pieniądze będą leżeć u.. nich a nie w kieszeniach konsumentów.
I dlatego właśnie powstały karty!  A nie po to żeby ułatwić komukolwiek życie, tylko właśnie po to żeby zatrzymać pieniądze we własnych łapach bo mając pieniądze w łapach mogą na nich TŁUSTO zarobić (w 2012 roku banki wycyckały nas na 16 mld złotych!)
Zaś brak kart u ludu oznacza, że pieniądze wrócą do… łap i kieszeni ludzi co dla bankowców i karciarzy byłoby koszmarem. Tak bardzo, że oni nawet te 1,7% gotowi byliby płacić byleby ludzie używali kart!

To teraz może podpowiecie mi dlaczego Władze Buraczanej nic w tej sprawie nie robią, ba! Dlaczego wprowadzili tak rygorystyczne ustawy, uniemożliwiające powstanie polskiej organizacji wystawiającej karty?

11 comments On Dlaczego bankowcy, VISA i Mastercard tak usilnie próbują zrobić ludziom wodę z mózgu?

Odpowiedz

Site Footer