Pytanie do Pawła Tanajno i Pawła Kukiza.

Dlaczego pchacie się na wybory tworząc osobne obywatelskie komitety wyborcze, zamiast startować pod szyldem jednej partii grupującej wszystkich ludzi pragnących mniej lub bardziej rewolucyjnych zmian w kraju?

Po pierwsze rozdzieracie elektorat i go dzielicie.

Po drugie popełniacie ten sam błąd co swego czasu Platforma Obywatelska – pozbawiacie się dofinansowania, jakie dostają partie. W efekcie na kolejne wybory znowu staniecie z pustą kiesą przeciw tłustym budżetom PISu i PO a już nie będziecie mieli powiewu świeżości. Wręcz przeciwnie – umorusacie się i będzie równie brzydko pachnieć jak Ci z obecnych partii.

Więc dlaczego?
Może jednak warto się dogadać?

6 myśli na temat “Pytanie do Pawła Tanajno i Pawła Kukiza.

 1. ARNOLDZIE,

  Po pierwsze, popraw nieco styl. Nie wiem co to są – „wybory w tworzenie osobnych komitetów obywatelskich”???

  Chyba miało być – dlaczego pchacie się w wybory TWORZĄC osobne komitety WYBORCZE WYBORCÓW. (Taka debilna nazwa funkcjonuje w prawie – Komitet Wyborczy Wyborców – pewnie chodzi o to aby pacjenci nie pomylili tego z komitetami ubeków, WSIoków czy rzeźników lub kolejarzy wąskotorowych).

  Po drugie, utrwalasz Lemingom błędne przekonanie jakoby partie miały cokolwiek wspólnego z wyborami. Pamiętaj – głosujemy – albo na KANDYDATA (w JOW-ach), albo na LISTĘ KANDYDATÓW.

  Nie da się głosować na PARTIĘ, nie można startować POD SZYLDEM partii.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  1. Dzięki, poprawiłem.
   Co do list też masz rację, ale nie chce mi się aż tak ludzi uświadamiać 🙂

 2. ARNOLDZIE,

  Ciesz się, że jest taki ROMAN WŁOS, który Cię lubi, i który uważa Cię za kumatego człowieka.

  Wiedz, że blogger to też jakaś cząstka czwartej władzy jak potocznie nazywają ludzi mediów.

  Dlatego, nie wprowadzaj w błąd Lemingów, którzy sądzą, że w wyborach głosuje się na partie czyli oszustów, złodziei lub szubrawców.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

  p.s. Bardzo ciekawe są komentarze w wątku – Komornik, nie dajcie się okradać… Pacjenci naprawdę nie jarzą o czym był Twój wpis.

 3. Z tego co wiem Paweł Kukiz dostał zaproszenie do współpracy z DB. Wszak postulaty Pawła Kukiza to jakieś pojedyncze wyrwane punkty z programu DB (przez to są wypaczeniem prawdziwej pełnej idei db). DB była nawet gotowa aby był jej kandydatem. Niestety Paweł Kukiz złamał warunki pisemnej obustronnie podpisanej umowy, po czym zaczął współpracę na podstawie umowy ustnej ze skrajną prawicą – wszystkimi przeciwnikami referendów i nadzoru obywatelskiego.
  Były rozmowy z Kukizem, aby się opamiętał. Nie pomogło.
  W związku z tym jedyny sposób, aby nie rozdzierać elektoratu, byłoby gdyby Demokracja Bezpośrednia poddała się i rozwiązała swoje istnienie, puszczając w niebyt piękny program i pozwalając Kukizowi realizować jego wypaczoną wersję.
  Bo Kukiz ma coś nie tak z głową i woli głosić konieczność referendów i JOWów ramię w ramię z przeciwnikami takich rozwiązań, zamiast z tymi, którzy proponują to samo, tylko bardziej dopracowane, przemyślane i mają z nim podpisaną umowę o współpracy na papierze. Woli poprzeć monarchistów i wizję państwa poddanych, zamiast prawdziwą demokrację bezpośrednią i wizję państwa obywateli-nadzorców.
  W związku z tym jest fałszywy i absolutnie niewiarygodny, kolejny taki jak Tusk, Gierek, Korwin, Braun czy Kaczyński.
  Podsumowując: to, że Kukiz nie współpracuje z Demokracją Bezpośrednią jest wyłącznie złą wolą Kukiza. Bariera nie do obejścia.

  1. Czyli nie ma żadnej nadziei? 🙁
   Obóz reform poszatkuje się na kilka ugrupowań, z których żadne nie przekroczy progu wyborczego.
   Miodzio 🙁

 4. Heyah, Nadzór Obywatelski Nad Władzą !!!

  Ty masz nieźle wypaczoną wizję świata. To niesamowite jak ta komunistyczna propaganda potrafi ludziom zryć berety.

  Otóż, wiedz, że Konstytucyjną władzę w Polsce stanowi NARÓD. Wiedz, także, iż Kukiz nie ma nic wspólnego z prawicą, a tym bardziej ze skrajną prawicą.

  Skrajna prawica to jest ANARCHIA czyli brak jakiejkolwiek władzy, albo ściślej – każdy osobnik ma tyle władzy ile jest w stanie sam wydrzeć innym. Skrajna lewica to dyktatura jednej osoby.

  Jako, że jedna osoba nie jest w stanie długo utrzymać władzy, to najczęściej mamy do czynienia z umiarkowaną lewicą czyli rządami pewnej grupy ludzi – np. Mafii.

  Jeszcze mniej skrajna lewica to tzw. władza centrowa, do której zaliczają się rozmaite formy władzy wielu grup. Do centrowej władzy zalicza się więc demokracja wszelaka.

  A demokracja bezpośrednia to coś bliskiego anarchii – i to jest właśnie prawica.

  Jarzysz??? Niestety, rozmaite nieuki pod wpływem manipulatorów albo głupoli przyswajają błędną wiedzę, i potem wychodzą takie kwiatki, że pacjenci sądzą, iż Kukiz czy Jego idol Jasze Korwin-Mikke to jest prawica podczas gdy to jest SKRAJNA lewica.

  A jak chodzi o Demokrację Bezpośrednią, to wiedz, że to jest taki sam twór jak każda inna partia. Ja chciałem aby poparli Mnie jako kandydata na prezydenta RP 2015. Powiedzieli Mi, że Ich kandydatem będzie ten kto więcej wpłaci forsy do kasy DB (nie mylić z Deutsche Bank).

  Dlatego, pamiętaj – nic się w POlsce nie zmieni dopóki NARÓD nie zostanie oświecony i dopóki nie poprze jedynego, godnego, bo od zawsze BEZPARTYJNEGO kandydata na prezydenta RP 2020 – ROMANA WŁOSA.

  Pamiętaj – Każdy Partyjniak Cię Wyrucha !!! Każdy partyjniak to oszust, bandyta i złodziej.

  Pozdrowienia,

  ROMAN WŁOS
  (kandydat na prezydenta RP 2020,
  dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY)

Odpowiedz