Wskazuję sprawcę – Odra została zatruta zrzutem ługu sodowego.

Żadne algi czy inne kosmity tylko ług sodowy.
A kto kto jest winny? Na to niech już odpowiedzą Władze. Wystarczy poszukać kto w pobliżu Odry jej dopływów używa w produkcji używa ługu sodowego (producenci mydła czy innej chemii?) lub ma go jako odpad przemysłowy.  Należną mi nagrodę jednego miliona poproszę w banknotach 1 dolarowych.
Potem wystarczy przesłuchać KAŻDEGO z pracowników i wszystko będzie jasne.
Oczywiście wiem, że Władze od początku wiedzą kto co i jak o czym świadczy dwutygodniowa zwłoka żeby dać czas na pozacieranie śladów. Tyle, że ich się nie da zatrzeć w wiedzy i pamięci świadków. Prędzej czy później oni pękną i wszystko wyjawią. Choćby po pijaku. I dla wszystkich byłoby lepiej żeby to zrobili zanim dopadnie ich tzw. seryjny samobójca.
No i pamiętajcie o jednym – „Wody Polskie” to 6 000 (sic!) dobrze płatnych synekur. Oczywiście nie Was tylko dla Znajomych Prezesa.

 

7 myśli na temat “Wskazuję sprawcę – Odra została zatruta zrzutem ługu sodowego.

  1. Arek, akurat miałem okazję pracować w kosmetykach. Wodorotlenek sodu jest używany jako składnik mydeł i kosmetyków, a nie jako odpad. Jak już by zakładać coś w tych branżach, to że mydło albo kosmetyk się nie udał i zostało to wylane, ale to już jest inna forma(wodorotlenek jest żrący, ale juź nie w połączeniu z olejem jak ma to miejce w mydle, czy kosmetykach)Jakby wylano mydło, czy inny kosmetyk, to najpewniej by się woda by się pieniła.

    1. Arek, z tych z listy blisko Odry jest tylko Brenntag Polska Sp. z o.o (Kędzierzyn Koźle). PS. Bardziej podejwa się że do Odry wlano słoną wodę pokopalnią(może nawet legalnie) z już zakwitłymi algami.

Odpowiedz