Zbigniew Stonoga zatrzymany, ale mamy szybką tą prokuraturę!

Dziś rano Zbigniew Stonoga zalinkował do akt z „Afery Podsłuchowej” a już wieczorem (około 21) policja zrobiła zajazd na jego dom (przeszukując go) a on sam został zatrzymany. Niewiarygodne jak szybką mamy prokuraturę!  Szkoda, że tylko w sytuacji gdy trzeba chronić własne (czyli Władzy) tyłki, bo gdy pokrzywdzonym albo zagrożonym jest zwykły Kowalski to policja i prokuratura jest bardzo nierychliwa. Oj bardzo nierychliwa.
Tak się zastanawiam co jest jeszcze w tych stenogramach z podsłuchów, że tak bardzo są one chronione. Ciekaw jestem też czy rzeczywiście Stonoga zarejestrował w sądzie swoją gazetę i ma oficjalny status redaktora. Jeśli tak to działania prokuratury to już kompletna granda.  Oczywiście pewnie go jutro albo po 48 godzinach wypuszczą (w końcu to zatrzymanie a nie aresztowanie jak większość ludzi w sieci błędnie pisze), ale smród kolejnego nadużycia władzy już poszedł.
Bądź co bądź mogli go po prostu wezwać na przesłuchanie, a nie odstawiać taki cyrk jakby był najgroźniejszym przestępcą świata.

No i drobna przestroga dla naśladowców Snowdena czy Stonogi – pamiętajcie jedno: pamięć ludzka krótką jest, taka na 15 minut. Za kilka tygodni będą inne sprawy w centrum zainteresowań publiki jak np. brak majtek pod krótką spódniczką jakiejś sezonowej celebrytki, a on zostanie sam z oskarżeniami i mściwą Władzą na karku. Nikt mu nawet nie pomoże zrzutką na adwokata, grzywnę, czy na paczkę to więzienia.

DOPISEK:
O grubo! Właśnie oglądam materiał, że adwokaci czekają już kilkadziesiąt minut i nie zostali dopuszczeni jeszcze do Stonogi. Znaczy się, że żadnego nocnego przesłuchania nie będzie tylko wrzucą go na dołek coby przez noc kruszał?

A nie jednak go wypuścili ograniczając jego wolność – zakaz wyjazdu z kraju, dozór polityczny. Skandaliczny skandal.

22 comments On Zbigniew Stonoga zatrzymany, ale mamy szybką tą prokuraturę!

Odpowiedz

Site Footer