Jeśli jutro ludzie nie zaczną masowo wycofywać pieniędzy z PKO BP to znaczy, że są skretyniałymi idiotami.
„Przejąłem kontrolę nad bankiem PKO BP ze względu na to, że jest to ważny element strategii biznesowej państwa” – mówi PAP wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.
I miodzio!  Polityk bezpośrednio dorwał się do dużego banku!  Rozumiecie konsekwencje?

Oznacza to ni mniej ni więcej, że cała gromadzona przez PKO BP kasa pójdzie na pożyczki po linii decyzji politycznych i ideologicznych a nie ekonomicznych. Z wiadomym skutkiem – trafi ją szlag bo pójdzie na PISiorskie szaleństwa.  Można też założyć z dużym prawdopodobieństwem, że rozdawnictwo pójdzie głównie do Znajomych Królika i tutaj jeszcze szybciej… trafi ją szlag.  Dlatego jeśli jutro ludzie nie zaczną masowo wycofywać pieniędzy z banku PKO BP to znaczy, że Polacy są skretyniałymi idiotami gotowymi poświęcić własne pieniądze ku chwale pomysłom PIS.

I nie mówcie, że jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny – on ma raptem 12 mld złotych (albo jeszcze mniej po ratowaniu kas spółdzielczych) i nie jest w stanie ochronić lokat ludzi w bankach z pierwszej 20 a co dopiero tak dużego banku.

A więc – róbmy sobie popcorn, pepsi w dłoń, wygonie wymośćmy się na kanapie i nasłuchujmy co się jutro wydarzy.  Oczywiście wiem, że 48% Polaków to skończeni kretyni popierający PIS, ale może chociaż ta druga połowa rzuci się ratować swoje pieniądze?

This article has 18 comments

  • RoMaN WłOs Reply

   PANTEK,

   Arnold zapomniał już o tym, że sam pisał tutaj na blogu, iż każdy może samodzielnie tworzyć swoje własne pieniądze.

   Nawet obiecał, że zdradzi pacjentom swojego blogu (bloga???) jak to się robi.

   Ja takie pieniądze robię sam.

   Jednak, Arnold nie dość, że nie zdradził pacjentom jak robić swoje własne pieniądze, to nawet zapomniał o tym, iż banki właśnie tworzą własne pieniądze dzień w dzień przez cały okrągły rok.

   Dlatego, żaden bank nie może upaść z braku pieniędzy.

   Pozdrowienia,
   ROMAN WŁOS

   • Arek Reply

    Tak, banki tworzą pieniądz, ale ich kreacja ma ograniczoną szybkość no i wymaga posiadania zaufania u ludzi.
    Co do tego jak się robi własne pieniądze to taki wpis będzie, przy dobrej do tego okazji.

  • Arek Reply

   Nie. Siedzę z wypasem i nuda. Brak runu na bank.
   Znaczy się, że polskie ludzie głupie są do cna.

  • Arek Reply

   Wtedy był menadżerem i pracował na korzyść banku, teraz jest politykiem – nawet wstąpił do PIS – i działa na rzecz realizacji swoich (?) politycznych planów.
   A jak to już ktoś powiedział: nie ma podłości jakiej by się nie dopuścił nawet najlepszy rząd gdy mu zabraknie pieniędzy.

   • Kaizen w Finansach Reply

    Jak na razie Panie to obniżki są odczuwalne. Co do wpisu to nie widzę jakiegoś specjalnego „runu” na bank więc czarnowidztwo Twoje, Panie jakoś jest chybione.

    • Arek Reply

     Ano widać ludzie głupie są albo nie widzimy odpływu bo odpływają korzystając z błogosławieństw Internetu.

     • Arek

      To nie jest wróżenie z fusów tylko wiedza i doświadczenie co się dzieje w takich sytuacjach.

 1. pant3k Reply

  Arek,
  Jak już masz cisnąć PiS, to napisz o szykowanej ustawie antyterrorystycznej, bo to jest poważna sprawa.

 2. Kaizen w Finansach Reply

  „To nie jest wróżenie z fusów tylko wiedza i doświadczenie co się dzieje w takich sytuacjach.” Jak już napisałem wcześniej – Nie masz ŻADNYCH danych potwierdzających to co napisałeś.

 3. Martin78 Reply

  a mi sie wydaje ze rzad aby mogl skutecznie wyciagnac kase z innych bankow, nakladajac na nich rozmaite podatki, a nie spowodowac tym samym podwyzszenia oplat, nie spowodowac zablokowania kredytow ze skutkiem dla calej gospodarki
  musi posiadac najwiekszy polski bank aby w nim nakazac dzialac z mniejsza rentownoscia, z nizszymi oplatami, bez zahamowaina akcji kredytowej
  Po co? zeby byla realna konkurencja i zeby zastopowac zapedy do bardzo drogich uslug i zapedy do szantazu poskiego rzadu przez monpool bankowy!
  Rzad mowi, chcecie podwyzszac oplaty? ok, my mamy PKO BP i my obnizymy, co wiecej, bedziemy o tym informowac spoelczentwo. Chcecie zastopowac akcje kredytowa? OK, my zrobimy odwrotnie. Nie pasuja wam takie warunki? Oddajcie konto klienta do PKO BP (bedzie tak jak z telefonami) i spierdalajcie do Niemiec czy Wloch.

  Jak dla mnie brawa dla PIS, w interesie polskich klientow bankow.

Dodaj komentarz