Radujcie się Polacy – PIS może legalnie zmienić konstytucję!

230 posłów i 50 senatorów – tyle PIS potrzebuje do zmiany konstytucji!
Albowiem nieprawdą jest to co wypisują dziennikarze, że do zmiany konstytucji potrzeba 307 posłów.
Zgodnie z konstytucją wystarczy 230 i 2/3 z nich głosujących za zmianą. A PIS ma przecież więcej „szabli” i każdy z tych posłów zagłosuje tak jak prezes nakaże.
Jak więc się to odbędzie?  A pamiętacie jaki wycięli numer z obradami w Sali Kolumnowej?

I tak to będzie – wystarczy zapewnić sobie nieobecność opozycji i przegłosować zmianę konstytucji we własnym PISowskim gronie.
Scenariuszy może być kilka np. :
1) 23 grudnia posłowie oraz senatorowie PIS zbiorą się na Wigilię we własnym gronie. I nagle! Pstryk! Rozpoczną obrady i uchwalą zmianę konstytucji.
2) W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia zbiorą się by we własnym gronie spędzić Sylwestra.  I nagle! Pstryk! Rozpoczną obrady i uchwalą zmianę konstytucji.
3) Sejm prowadzi jakieś nudne obrady a opozycji albo nie ma albo wychodzi z sali, żeby nie było kworum. A wtedy… Nagle z zaułków pokoi i korytarzy przemykają na salę obrad  ukrywający się wcześniej posłowie i senatorowie PIS tworząc wymagane kworum połowy sejmu/senatu i w ciągu niespełna minuty uchwalają… zmianę konstytucji. Opozycja może tylko zaciskać zęby w rozpaczy po fakcie.

Kto nie wierzy niech przeczyta warunki zmiany konstytucji:
„Ustawę o zmianie Konstytucji uchwala Sejm większością co najmniej 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów oraz Senat bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.”

Tak więc jeżeli ktoś gdzieś pisze, że PIS nie ma większości konstytucyjnej to się myli, oj strasznie się myli.

I czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że w tej kadencji parlamentu zmieni się nam konstytucja?

5 myśli na temat “Radujcie się Polacy – PIS może legalnie zmienić konstytucję!

   1. Arek, jak wprowadzą bardzo złe, to jest szansa, że rozwalą konstytucje na tyle, że trzeba będzie ją pisać od nowa.
    PS.
    „Prosimy o wskazanie kiedy i w jakich okolicznościach przedstawiciele władz publicznych łamali Konstytucję RP. Czy Pani/Pana zdaniem te osoby powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności? Jeśli tak, prosimy o wskazanie w jakiej formie.”
    ” Konstytucja jest sprzeczna wewnętrznie, więc co by nie robic, trzeba Konstytucje łamać, Na pewno zlamaniem Konstytucji było np.podniesienie wieku emerytalnego.”
    Odpowiedź Korwina-Mikke w ankiecie.

 1. „Radujcie się Polacy – PIS może legalnie zmienić konstytucję!” ALE głową to wszystko ok? Przecz czym maja się ratować POlacy…..no chyba ,że masz na myśli te kurwy opozycyjne …i to nie ja wymyśliłem lecz historia o tym świadczy !

Odpowiedz