Skala ekspansji pruderii zaczyna już mnie przerażać.

Kilka tygodni temu jakiś Belg zamieścił fotkę siebie i swojej córeczki oddających się kąpieli w wannie. Ponad wodę wystawały tylko ich torsy, ale to nie przeszkodziło całemu stadu idiotów zaatakować tego człowieka i wypisywać jakieś bzdury o pedofilii, skrajnej głupocie, naruszeniu prywatności dziecka, wstydzie itd.
Kilka dni temu znajomy udostępnił post jakiegoś fotografa, który tymi słowami zapraszał do oglądnięcia jego zdjęć:  „Zapraszam na krotkie spotkanie z Weronika. Niestety zdjecia raczej NSFW (+18) wiec nie polecam w pracy, ale po pracy w domku juz jak najbardziej tak”.
Zgadnijcie co było na tych zdjęciach +18 ?
Ano czysta zgroza – na fotkach widać pierś  modelki. I to całą – z niezakrytym sutkiem! Oczywiście nie omieszkałem wyrazić swojego zdumienia, na co dostałem odpowiedź:
Wiesz tak szczerze to dla mnie nie ma tam nic 18+ ale od kilku osob dostalem uwagi/ prosby na priv zeby ostrzegac nawet o nagich piersiach bo nie kazdy ma wyrozumialych kolegow w pracy ktorzy zerkaja im w monitor wiec „dmucham troche na zimne”.

No cóż… myślę, że co kraj to obyczaj.   Ale dziś miałem kolejną przygodę. Chciałem puścić testowo reklamy edukacyjno-uświadamiającego profilu dla młodzieży.  Ot żeby zobaczyć jakie może być zainteresowanie ludu. Niestety nie dane mi to było zrobić albowiem … :

Reklama nie została zatwierdzona, ponieważ jest niezgodna z naszymi zasadami zamieszczania reklam, które odnoszą się do zawartości reklamy, jej odbiorców oraz miejsca docelowego, do którego prowadzi link.
Nie zezwalamy na prezentowanie reklam nacechowanych seksualnie. Takie reklamy prezentują drażliwą tematykę i zwykle wywołują negatywną reakcję odbiorców.
Rozwiązanie: Zalecamy wykorzystywanie treści, które skupiają się na produkcie lub usłudze w sposób pozbawiony charakteru erotycznego.
Dowiedz się więcej o naszych zasadach zamieszczania reklam. Jeżeli uważasz, że popełniliśmy błąd, a reklama jest zgodna z naszymi zasadami, poinformuj nas o tym.
Dziękujemy
Oczywiście reklama w żadnym miejscu nie zawierała jakichkolwiek treści nacechowanych seksualnie. Problemem dla FB jest już to, że profil w swojej nazwie zawiera „TO straszne” słowo: „seks”.
Ręce mi opadły.
Wolę nawet się nie zastanawiać do jakich oparów absurdu stacza się ten świat i gdzie się to wszystko zatrzyma. Chyba tylko zmasowana akcja „drażnienia” przestrzeni publicznej nagością mogłaby tą falę zatrzymać. Ale na to się nie zanosi, przecież ta sfera ludzkiego życia…”wywołuje negatywną reakcję”.  Dżisus! Jak ten świat zszedł na psy!

7 myśli na temat “Skala ekspansji pruderii zaczyna już mnie przerażać.

 1. ARNOLDZIE,

  Wszystko może się kojarzyć z seksem. Szczególnie, że po amerykańsku sex to płeć.

  Nieprawdą jest, że reklamy nacechowane seksualnie są odbierane negatywnie. Kiedyś, pewien Amerykanin wymyślił taki oto business wysyłkowy – po amerykańsku mail order.

  Otóż, zamieszczał on następujące ogłoszenia – O czym każda młoda mężatka wiedzieć powinna – rewelacyjna książka !!!

  Durne pindy wysyłały mu kasę w listach lub czeki, a on w zamian wysyłał tym pindom książki kucharskie.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

 2. Myślę, że gdyby to była męska, subtelna nagość, to nie byłbyś taki wyrozumiały, choć z mojego doświadczenia z ludźmi wynika że rozstrzał wstydliwości i tolerancji nagości między obiema płciami i różnym wychowaniem jest ogromny, w obydwie strony. Ktoś nazwie to ekspansją pruderii, a ktoś epatowaniem nagością i kupczeniem seksem.
  Osobiście boli mnie to, że kobiety sa tu nieco bardziej poszkodowane, choć do feminizmu i jego poglądów mi daleko.
  Korzystając z portali typu facebook, faktycznie lepiej dmuchać na zimne, bo własnie nie znamy wrazliwości odbiorcy i stwierdzenie że to-tylko-cycek-nic-się-nie-stanie są trochę tak, jakby pokazywać na siłę mięso wegetarianinowi. Dobrze, że facebook nie zezwala na takie treści, choć efektem ubocznym są sytuacje typu usuwanie zdjęć karmiącym matkom czy ludziom w ciut bardziej prześwitującym stroju o tych odważniejszych (słusznie) nie wspominając.

  1. Nie mam nic do męskiej nagości, natomiast za skandaliczne uważam usuwanie zdjęć kobiet w topless a pozostawianie takich samych zdjęć mężczyzn.
   Seksizm pełną gębą.
   Co do wrażliwości odbiorcy to bym się z Tobą mógł zgodzić gdyby na FB nie można było umieszczać różnych okropieństw i obrzydlistw – łącznie z okrutnym mordowaniem ludzi, torturowaniem ich itd.
   Jeżeli takie treści FB nie rusza, a czepia się gołych kobiecych piersi to uważam, że mają mocno niezdrowo w głowach.

Odpowiedz