Aktualizacja: Szpital na Kamieńskiego zakazuje odwiedzin – winien wirus Zika?

Właśnie dostałem informację, że od jutra Wojewódzki Szpital Specjalistyczny na ul. Kamieńskiego we Wrocławiu zakazuje odwiedzin co najmniej na oddziałach dziecięcych itp. Uzasadnieniem tego ma być ponoć wykrycie wirusa Zika u kogoś we Wrocławiu. Nawet jeśliby tak było w istocie to czy to nie jest już histeria?
AKTUALIZACJA:  To chyba jednak ludzie rozdmuchują tego wirusa Zika, a ja się nieopatrznie przyłączyłem. 🙁
Powodem zakazu odwiedzin jest niezidentyfikowany jeszcze wirus, który wywołuje u małych dzieci masowe zapalenia płuc i „jelitówkę”.Bądź co bądź teraz komary nie szaleją, a drogą kropelkową (jak grypa) wirus Zika się nie roznosi.  Skąd więc taka nadgorliwa reakcja szpitala, która bardzo poważnie uprzykrza pobyt w nim dzieciom i ich rodzicom!?I co zrobią w lecie? Zakażą komarom wlatywania na teren szpitala?

Dopisek: Jeżeli Twoje dziecko ma 40 stopni gorączki, ból brzucha i niewielką biegunkę to mogło złapać to szalejące teraz dziadostwo (bynajmniej nie wirus Zika). Często, niespotykanie często, kończy się to szybkim odwodnieniem i zapaleniem płuc szczególnie u dzieci poniżej 2 roku życia.

2 myśli na temat “Aktualizacja: Szpital na Kamieńskiego zakazuje odwiedzin – winien wirus Zika?

Odpowiedz