To kiedy podwyżka akcyzy na paliwa? Bo przecież benzyna jest za tania! ;)

Byłem właśnie na stacji i zapłaciłem 3,81 zł za litr benzyny – czyż nie jest skandalem tak tanie paliwo!? Trzeba niezwłocznie podnieść akcyzę! No bo pomyślcie na rządowy rozum – skoro ludzie płacili prawie 6 zł za litr benzyny i jeździli to czemu mają teraz jeździć za mniej niż 4 zł?  Przecież można dowalić kolejne 2 złote akcyzy, albo łaskawie tylko 1,5 złotego i dalej będą jeździć, prawda? A my Władza zyskamy kolejne 27-36 miliardów na swoje szaleństwa! Szczególnie, że dzisiejsze 6 zł to mocno nie te same w swojej sile nabywczej co było niespełna rok temu. No i przecież jakie to teraz straty na VAT – całe 25-30 groszy VATu na litrze mniej!
Tak więc kierowcy – cieszcie się obecną ceną paliwa, bo nic co dobre nie trwa wiecznie, a Władze już się ślinią na możliwość podbicia jej ceny podatkami. Niech się tylko Władza zorientuje, że niskie ceny ropy pozostaną niskimi na dłużej (a nawet po wsze czasy) a akcyza poszybuje. Tako rzecze moja diamentowa kula, a ona rzadko się myli 🙂

I gwoli przypomnienia przypomnę, że w 1997 r. akcyza wynosiła 0,66 zł/litrze a paliwo kosztowało jakieś 1,5 zł . Ale to była wtedy zupełnie inna złotówka, minimalna pensja to były dwa banknoty 200 złotowe, a dziś trzeba na to prawie 10 takich banknotów.

3 myśli na temat “To kiedy podwyżka akcyzy na paliwa? Bo przecież benzyna jest za tania! ;)

 1. ARNOLDZIE,

  Miałkolisz jak stara pinda po klimakterium. Wiedz, że nie ma znaczenia po ile będzie paliwo. Ile by kosztowało, to ludzie i tak będą go kupować, bo muszą.

  Jednak cieszy Mnie to, że jarzysz, iż dwie rzeczy, które mają tę samą nazwę nie muszą być tymi samymi rzeczami jak chodzi o wartość.

  Ja kiedyś byłem na takim spotkaniu, gdzie kilku cwaniaków szukało frajerów skłonnych stracić kasę.

  Były to jakieś super-hiper inwestycje. Kiedy Ja zabrałem głos (nieproszony) mówiąc im, że dzisiejsza stówa to nie to samo co stówa sprzed lat, ani tym bardziej to samo co nawet dwie stówy za 20 lat, to te cwaniaki bardzo się na Mnie wściekły. Nawet ludzie na sali (chyba podstawieni aby robić tłok) zjebali Mnie mówiąc – konkurencja Pana tutaj przysłała.

  Pozytywny objaw jest tutaj taki, że nawet w dymaniu frajerów istnieje duża konkurencja co przyczynia się do spadku przeciętnej kwoty dymania.

  Pozdrowienia,
  ROMAN WŁOS

Odpowiedz